חברת "נבטי העמק" נוסדה בשנת 1977 כיום היא החברה המובילה בייצור כל סוגי הנבטים בענף החקלאי בארץ.

החברה הוקמה כעסק משפחתי על ידי בני הזוג אלי ומרים כהן. במשך השנים הצטרפו לפעילות גם הילדים והפכו את החברה לאחת המובילות בתחום בארץ גם בהיקפי השיווק ובעיקר בטיב ואיכות הנבטים המשווקים.

בתחילת הדרך ענף הנבטים לא היה מוכר דיו בארץ והמודעות לחיוניותם הבריאותית של הנהנים מאכילתם, הייתה נמוכה. עם השנים המודעות לחשיבות השימוש בנבטים בסל המזון הבריאותי במטבח התזונתי הישראלי עלתה מאוד, עובדה שתרמה להתפתחות הענף ולגידול משמעותי בביקוש וקהל הצרכנים בענף הקיף את כלל המגזרים באוכלוסיה בארץ.


הגידול בביקוש חייב את החברה להערכות מחודשת והתאמה למצב החדש. חברת "נבטי העמק" השקיעה בפיתוח שיטות ומערכות משוכללות ומתקדמות לגידול הנבטים ושמה לה למטרה לדאוג לאיכות גבוהה של הנבטים, טריותם והבטחת חיי מדף ארוכים, תוך הקפדה על מתן שירות גבוה לכלל הלקוחות.

הגידולים, נעשים בתנאים מבוקרים וסטריליים ביותר עפ"י התקנים המחייבים תוך שמירה על סביבה ירוקה. "נבטי העמק" מחזיקה בכל הרישיונות וההיתרים הנדרשים לפעילותה על פי חוק ובכלל זה תעודת כשרות למהדרין. החברה שומרת שבת ופועלת בין היתר גם בהתאם לדרישות ובקשות מהציבור הדתי בכל הקשור לגידולם ושיווקם של הנבטים לאוכלוסייה הדתית.

אנו בחברת "נבטי העמק" פועלים כל העת במלוא המרץ, במטרה לפתח מוצרים חדשים, שיהוו חלק נכבד מתפריט המזון היומי של כל אחד ואחת מאיתנו ובכך נשפר את בריאותינו ואת איכות חיינו.
בנוסף אנו רואים חשיבות רבה בכל הקשור למעורבות ולתרומה לקהילה ופועלת על בסיס ערכים אלה כחלק מחזונה לערבות הדדית בחברה הישראלית.